Call 24h servis icon | SK Glass
Zákaznícky servis: +421 914 274 427

Čo je konvektomat?

Konvektomat je multifunkčné zariadenie, ktoré prenáša tepelnú energiu na pripravované pokrmy pomocou horúceho vzduchu, pary, alebo ich kombináciou. V prípade potreby, napríklad pri grilovaní prebytočnú vlhkosť z komory odvádza a zabezpečí tak želanú chrumkavú a sfarbenú kôrku. Riadená vlhkosť pri príprave pokrmov v konvektomate je z hľadiska úspor a kvality pripravovaných surovín veľmi dôležitá.

Para lepšie prenáša tepelnú energiu ako samotný horúci vzduch, čo sa prejaví pri kratšom čase prípravy pokrmov a menších stratách na hmotnosti počas prípravy. Môže dosahovať až 100% vlhkosti, kedy hovoríme o varení v konvektomate. Používa sa napríklad pri príprave zemiakov, , knedlí, parených buchiet, varených vajec, varení mäsa či pri šetrnej príprave zeleniny, kedy si zelenina vo zvýšenej miere zachováva dôležité vitamíny a minerály

 

Kombináciou horúceho vzduchu a pary sa pri pečení mäsa v konvektomate stráca na hmotnosti počas prípravy cca 7-15 % podľa druhu mäsa a zvolenej teploty prípravy oproti klasickým rúram, kde sa môžu straty na hmotnosti pohybovať na cca 20-40% . Kombinácia horúceho vzduchu a pary sa používa hlavne pri príprave pečeného mäsa, kde sa pri správne zvolenej vlhkosti nemusí už počas pečenia mäso podlievať. Kombinovaná prevádzka sa taktiež môže použiť pri príprave niektorých koláčov, zapekaní alebo pri opätovnom zohrievaní potravín k výdaju. Vo väčšine prípadov sa dá regulovať pridanie pary do varnej komory v rozmedzí 10, 20, 30, ....až do 100% pary.

Horúci vzduch konvektomaty používajú pri pečení, grilovaní, vyprážaní a fritovaní. Piecť sa dajú rôzne druhy múčnikov, kysnutých koláčov, mäsa a všetky suroviny ako v klasických rúrach. Pri teplotách 200-300 C° konvektomat dokáže vyprážať obalované rezne, karfiol a iné potraviny v troj-obale. Grilovať kurence, ryby, kolená, rebierka, zeleninu a pripravovať steaky, minutky, mleté rezne, americké zemiaky alebo fritované hranolky.


Ďalšie bonusy, ktoré konvektomat ponúka môžu byť nočné pečenie mäsa, kedy sa mäso upečie s najmenšími stratami na hmotnosti, má jemnejšiu chuť a konzistenciu, na prípravu sa minie menej energie. Ráno kuchár dorobí prílohy a môže vydávať hotové jedlá.

Veľmi obľúbená funkcia u obsluhujúceho personálu je, že po ukončení práce zvolí umývací proces, vloží tablety a konvektomat sa sám umyje a odvápni. Bez toho aby niekto naň dozeral sa po ukončení umývania sám vypne. Ráno je konvektomat čistý a pripravený na ďalšie používanie. Pozor! Nie všetky konvektomaty majú tieto funkcie. Aj v dnešnej dobe sa vyrábajú a predávajú konvektomaty, ktoré majú funkcie a ovládanie ako konvektomaty pred tridsiatimi rokmi.

                Pri výbere vhodného konvektomatu musíme zvážiť niekoľko veľmi dôležitých otázok.Pri zadaní do vyhľadávača google „konvektomat cena“ zistíme len, že konvektomat cena sa môže pohybovať od cca 3 000,- € do cca 30 000,- € alebo aj viac pokiaľ sa nejedná o použitý konvektomat. Vo väčšine prípadov konvektomat nepatrí medzi gastro zariadenia, ktoré kupujeme často. Je to rozhodnutie na niekoľko rokov dopredu, kedy aj pri nákupe drahší konvektomat sa ukáže po prevádzke niekoľkých rokov na celkové náklady lacnejší, ako nedokonalý a na opravy nákladnejší konvektomat, ktorý bol pri kúpe lacnejší. Kvalitný konvektomat môže mať až 3x dlhšiu životnosť ako lacný, nekvalitný konvektomat. Neznamená to, že musíme kupovať najdrahšie konvektomaty. Ale výber konvektomatu len na základe informácií z internetu, alebo na radu nejakého všeobecného technika môže byť drahá voľba. Ani len slepé črevo by sme si nedali operovať všeobecnému lekárovi aj keď môže byť veľmi dobrý odborník. Chirurg by bola lepšia voľba. Nemôžeme porovnávať konvektomat so zdravím človeka ale aj montáž a opravy, ktoré konvektomat vyžaduje by sme mali zveriť do rúk skúseného a každý rok školeného technika. Všeobecný technik môže byť vo veľa veciach šikovný, ale keď nie je zaškolený priamo na gastro zariedenia alebo priamo na konvektomaty, jeho montáž a zásahy nebude akceptovať výrobca pri záruke a môže narobiť viac škody ako osohu. Konvektomat, aby prinášal maximálny úžitok musí byť správne namontovaný, obsluha musí byť náležite poučená a zaškolená a zákazník by mal mať následnú predajcovu a servisnú podporu.


Dovoľujeme Vám ponúknuť opravy a pozáručný servis na gastrotechniku a zariadenia pre gastronómiu rôznych výrobcov prostredníctvom našich kvalifikovaných technikov. Servisovať Vám môžeme zariadenia priamo na mieste, alebo aby ste ušetrili náklady, môžete nám aj doniesť Vaše zariadenie do Dunajskej Stredy. Tým, že je naša firma exkluzívnym partnerom náhradných dielov, Vám môžeme zaručiť aj čo najkratšiu možnú lehotu dodania náhradných dieľov.

Ako nadštandardnú novinku Vám ponúkame pozáručný servis gastrotechniky rôznych výrobcov 24 hodín denne a to 360 dní v roku v Dunajskej Strede a okolí / BA, TT, KN,NR, GA, / Naviac, aby Váš režim bol čo najmenej narušený, môžeme Vám podľa možností zapožičať aj náhradné zariadenie, kým Vaše nebude opravené.


Pozrite si našu širokú ponuku na konvektomaty

info: skglass@skglass.sk