Call 24h servis icon | SK Glass
Zákaznícky servis: +421 914 274 427

Ak rozmýšľate akú panvicu si zakúpite, ...

          Naše panvice Berndorf majú keramický povrch Cera Tex, je to anorganický náter s vysokou tepelnou odolnosťou a tepelnou stabilitou, ktorý bol patentovaný v roku 2009. Tento povrch neobsahuje škodlivé látky ako sú PFOA PFOS a ťažké toxické látky. Celková povrchová vrstva má 35 +/- 5 mikro, skladá sa zo základnej vrstvy, pričom približne 4:1 (vrstva by nemala byť viac ako 50 mikro, pretože pri vypaľovaní dochádza potom k trhlinám).

 

          Čo sa týka tzv. teflónových panvíc (pretože každý výrobca má iný názov pre povrchovú vrstvu a prísne si stráži receptúru), tak v porovnaní  s novým keramickým povrchom je menej tepelne odolný. V praxi to znamená, že (podľa typu povrchu) pri zohriatí nad 260°C sa uvoľňujú škodlivé látky, ktoré by mohli nevhodne vplývať na zdravie ľudí. U panvíc s keramickým povrchom je možné tento nahriať až do 450°C , ale to už s ohľadom na bod tavenia hliníka 660°C a nie s ohľadom na možnosť uvoľnenia škodlivých látok, môže dôjsť k deformácii panvice.

 

   Pokiaľ sa jedná o odolnosť voči oteru povrchu, je potrebné povedať, že takýto povrch je odolnejší ako teflón. Ale jedným dychom treba dodať, že nie je nezničiteľný. V prípade, že sa na povrchu narába s ostrými predmetmi, dôjde k narušeniu povrchovej vrstvy. Jedná sa však o estetickú, nie funkčnú záležitosť.

MasterChef panvica

Ballarini MasterChef Classic Series

Panvice s vysoko kvalitným neprilnavým povrchom KERAVIS bez PFOA, ťažkých kovov a niklu. Povrch je odolný vysokým teplotám. Pri použití elektrickej a sklokeramickej dosky, ploché dno zaručuje rovnomerné rozloženie tepla.

Ergonomicky tvarovaná rukoväť, tepelne izolovaná má perfektné uchopenie a je odolná v rúre teplotám až do 160°C. Vhodné do umývačku riadu.