Call 24h servis icon | SK Glass
Zákaznícky servis: +421 914 274 427

Blog

Tajné recepty reštaurácií / 22 Florián Vrakúň

26.03.2020
Tajné recepty reštaurácií / 22 Florián Vrakúň | SK Glass

Poddunajská nížina, oblasť s kúzelnou atmosférou,výnimočná svojimi dejinami a vzhľadom. Jej jedinečnosť dotvára miestna kuchyňa, v ktorej sa prepájajú nespútané chute Maďarska a tradície Slovenska do jedného svojrázneho celku. Neďaleko Dunajskej Stredy, pár kilometrov od Vodného diela Gabčíkovo sa stretáva nádherná príroda, domácka atmosféra a nezameniteľné chute kuchyne penziónu Florián, nachádzajúceho sa v srdci Vrakúňa. Nahliadnuť pod pokrievku tajomstva penziónu Florián nám umožnil talentovaný šéfkuchár László Kovács, ktorý pripravil miestnu špecialitu Paprikáš zo sumca.

Biologicky rozložiteľný riad

18.03.2019
Biologicky rozložiteľný riad | SK Glass

Ponúkame biologicky rozložiteľný jednorazový riad. V našej ponuke nájdete taniere, poháriky, boxy, biodegradabilné menuboxy, ktoré sú štýlové, ľahké, pevné a navyše kompostovateľné.

Predstavujeme revolúciu vo svete vína

10.03.2019
Predstavujeme revolúciu vo svete vína | SK Glass

Coravin predstavuje revolúciu vo svete vína, dáva slobodu experimentovať s vínom bez toho, aby ste otvorili celú fľašu. Nečakajte na špeciálnu príležitosť, aby ste si vychutnali vzácny kúsok zo svojej zbierky, s Coravinom môžete porovnávať a objavovať vína ako nikdy predtým.

Nenamáhajte sa s krájaním, uľahčite si robotu s pomocou krájača zeleniny

27.03.2018
Nenamáhajte sa s krájaním, uľahčite si robotu s pomocou krájača zeleniny | SK Glass

Krájač zeleniny CL50 Robot Coupe Krájač zeleniny pre malé a stredné prevádzky (20-300 jedál denne) Zariadenie na spracovanie všetkých druhov zeleniny, ovocia a tiež strúhanie syra, strúhanky, čokolády, orechov určené na prácu v bistrách, bufetoch, reštauráciách, v školských jedálňach a pod. Max. denná kapacita do 300 porcií. Materiál jednotlivých častí je odolný voči intenzívnemu používaniu a spĺňa platné hygienické predpisy. Krájač, s tichým motorom bez vibrácií, je vybavený magnetickou bezpečnostnou poistkou, brzdovým systémom motora a automatickým reštartom pri zaklopení prítlačnej páky. Model CL 50 má veľký vstupný zásobník (určený na väčšie kusy zeleniny) a malý zásobník na koreňovú zeleninu a umožňuje krájanie kociek a hranoliek. Je dodávaný bez diskov, ktoré si môžete prikúpiť. Možnosť výberu z 50 pracovných diskov. Doporučená sada diskov 1933, 2005.

Chystáte sa na slávnostnú akciu? Čokoládová fontána bude ten najlepší výber....

21.03.2018
Chystáte sa na slávnostnú akciu? Čokoládová fontána bude ten najlepší výber.... | SK Glass

Čokoládová fontána Hendi 274101 je určená pre použitie v domácnosti alebo menších akciách. Má samostatný spínač pre motor a topné teleso. Fontána je vhodná pre 700 g čokolády. Tento produkt je vyrobený výhradne z nehrdzavejúcej oceľe – ľahko sa čistí. Napájanie 230 V Hmotnosť 2 kg Výkon 250 W Výška 41 cm Puzdro fontány Nerezová oceľ Prevedenie Nerezová oceľ (chrómovaná) V našej predajni nájdete aj špeciálne čokolády určené do fontány.

Ak rozmýšľate akú panvicu si zakúpite, ...

28.06.2017
Ak rozmýšľate akú panvicu si zakúpite, ... | SK Glass

Ak rozmýšľate akú panvicu si zakúpite, chceme Vám priniesť niekoľko základných informácií o panviciach s keramickým a teflónovým vnútorným povrchom.

Schlaďte sa počas horúcich letných dní

28.06.2017
Schlaďte sa počas horúcich letných dní | SK Glass

Súčasťou každého osviežujúceho nápoja je ľad. Veľkým pomocníkom pre Vás možu byť naše výrobky. A samozrejme k tomu potrebujete aj vhodné poháre

Aj Vám sa stáva, že zo zásuvky vytiahnete tupý nôž?

27.05.2017
Aj Vám sa stáva, že zo zásuvky vytiahnete tupý nôž? | SK Glass

Chcete niečo rýchle navariť, a nedokážete narezať plátky mäsa, alebo nakrájať cibuľu? Žiadny nôž sa v kuchyni nezaobíde bez pravidelnej údržby. S ostrým nožom sa pracuje lepšie a riziko porezania je podstatne nižšie ako pri tupom.v

Čo je konvektomat?

15.05.2017
Čo je konvektomat? | SK Glass

Konvektomat je multifunkčné zariadenie, ktoré prenáša tepelnú energiu na pripravované pokrmy pomocou horúceho vzduchu, pary, alebo ich kombináciou. V prípade potreby, napríklad pri grilovaní prebytočnú vlhkosť z komory odvádza a zabezpečí tak želanú chrumkavú a sfarbenú kôrku. Riadená vlhkosť pri príprave pokrmov v konvektomate je z hľadiska úspor a kvality pripravovaných surovín veľmi dôležitá.

Prečo vybrať práve indukčné varné dosky?

15.05.2017
Prečo vybrať práve indukčné varné dosky? | SK Glass

Nemálo žien v domácnosti si láme hlavu, aké varné dosky si vybrať do modernej kuchyne. Hlavnými kritériami bývajú čisté, rovné a ľahko udržiavateľné povrchy. Najefektívnejší spotrebič z kategórie varných dosiek je indukčná varná doska, ktorá je úspornejšia ako sklokeramická varná doska so sálavými platňami.

Podľa čoho si vybrať strieborný príbor?

03.05.2017
Podľa čoho si vybrať strieborný príbor? | SK Glass

Ak ste kedysi jedli strieborným príborom, svedčilo to o vašej dobrej výchove, ale aj o tom, že patríte k lepšej spoločenskej vrstve. Dnes, v čase fastfoodov, papierových tanierov a plastových vidličiek, je to azda aj znak istej kultúrnosti stravovania.

Otvorte si šampanské ako páni - šabľou!

13.05.2017
Otvorte si šampanské ako páni - šabľou! | SK Glass

V podstate sa jedná o useknutie konca hrdla fľaše. Seknutie šabľou je vedené po fľaši v mieste švu smerom k hrdlu, tak aby ostrie narazilo na sklenený výstupok na jeho konci. Sila úderu potom na tomto mieste oddelí hrdlo fľaše aj so zátkou.

NOVINKA! - ponuka jedálnych a nápojových lístkov v našom sortimente.

03.05.2017
NOVINKA! - ponuka jedálnych a nápojových lístkov v našom sortimente. | SK Glass

Spoločnosť SK GLASS – ponúka zákazníkom kvalitné, ľahko udržiavateľné a cenovo akceptovateľné ponukové lístky v zastúpení rakúskej spoločnosti Schlattner Verlag GmbH - Gastro Top Card, ktorá má dlhoročné skúsenosti s výrobou ponukových lístkov, hotelových máp, obalov – knižiek na vystavený účet, ako aj doplnkového tovaru – rezervačeniek na stoly.

Ako sa starať o antikorový riad?

03.05.2017
Ako sa starať o antikorový riad? | SK Glass

Neznášate čistenie pripálených hrncov? Chyba je občas na strane kuchára, no často sú pripálené jedlá dôsledkom nekvality riadu, ktorý používate. Nemusíte byť profesionálny kuchár, aby ste ocenili kvalitné spotrebiče a kuchynské príslušenstvo. Výber správneho hrnca, kastrólu, panvice či pekáča vôbec nie je jednoduchý. Ak sa už rozhodnete investovať do kvality, treba vedieť, ako sa správne o riad starať, aby ste ho vlastnou iniciatívou nechtiac nepoškodili. Tereza Bajerová, odborníčka zo spoločnosti KitchenAid vám prezradí ako na to!