Call 24h servis icon | SK Glass
24 hodinový servis: +421 914 274 427

Blog

Ak rozmýšľate akú panvicu si zakúpite, ...

28.06.2017
Ak rozmýšľate akú panvicu si zakúpite, ... | SK Glass

Ak rozmýšľate akú panvicu si zakúpite, chceme Vám priniesť niekoľko základných informácií o panviciach s keramickým a teflónovým vnútorným povrchom.

Schlaďte sa počas horúcich letných dní

28.06.2017
Schlaďte sa počas horúcich letných dní | SK Glass

Súčasťou každého osviežujúceho nápoja je ľad. Veľkým pomocníkom pre Vás možu byť naše výrobky. A samozrejme k tomu potrebujete aj vhodné poháre

Aj Vám sa stáva, že zo zásuvky vytiahnete tupý nôž?

27.05.2017
Aj Vám sa stáva, že zo zásuvky vytiahnete tupý nôž? | SK Glass

Chcete niečo rýchle navariť, a nedokážete narezať plátky mäsa, alebo nakrájať cibuľu? Žiadny nôž sa v kuchyni nezaobíde bez pravidelnej údržby. S ostrým nožom sa pracuje lepšie a riziko porezania je podstatne nižšie ako pri tupom.v

Čo je konvektomat?

15.05.2017
Čo je konvektomat? | SK Glass

Konvektomat je multifunkčné zariadenie, ktoré prenáša tepelnú energiu na pripravované pokrmy pomocou horúceho vzduchu, pary, alebo ich kombináciou. V prípade potreby, napríklad pri grilovaní prebytočnú vlhkosť z komory odvádza a zabezpečí tak želanú chrumkavú a sfarbenú kôrku. Riadená vlhkosť pri príprave pokrmov v konvektomate je z hľadiska úspor a kvality pripravovaných surovín veľmi dôležitá.

Prečo vybrať práve indukčné varné dosky?

15.05.2017
Prečo vybrať práve indukčné varné dosky? | SK Glass

Nemálo žien v domácnosti si láme hlavu, aké varné dosky si vybrať do modernej kuchyne. Hlavnými kritériami bývajú čisté, rovné a ľahko udržiavateľné povrchy. Najefektívnejší spotrebič z kategórie varných dosiek je indukčná varná doska, ktorá je úspornejšia ako sklokeramická varná doska so sálavými platňami.

Podľa čoho si vybrať strieborný príbor?

03.05.2017
Podľa čoho si vybrať strieborný príbor? | SK Glass

Ak ste kedysi jedli strieborným príborom, svedčilo to o vašej dobrej výchove, ale aj o tom, že patríte k lepšej spoločenskej vrstve. Dnes, v čase fastfoodov, papierových tanierov a plastových vidličiek, je to azda aj znak istej kultúrnosti stravovania.

Otvorte si šampanské ako páni - šabľou!

13.05.2017
Otvorte si šampanské ako páni - šabľou! | SK Glass

V podstate sa jedná o useknutie konca hrdla fľaše. Seknutie šabľou je vedené po fľaši v mieste švu smerom k hrdlu, tak aby ostrie narazilo na sklenený výstupok na jeho konci. Sila úderu potom na tomto mieste oddelí hrdlo fľaše aj so zátkou.

NOVINKA! - ponuka jedálnych a nápojových lístkov v našom sortimente.

03.05.2017
NOVINKA! - ponuka jedálnych a nápojových lístkov v našom sortimente. | SK Glass

Spoločnosť SK GLASS – ponúka zákazníkom kvalitné, ľahko udržiavateľné a cenovo akceptovateľné ponukové lístky v zastúpení rakúskej spoločnosti Schlattner Verlag GmbH - Gastro Top Card, ktorá má dlhoročné skúsenosti s výrobou ponukových lístkov, hotelových máp, obalov – knižiek na vystavený účet, ako aj doplnkového tovaru – rezervačeniek na stoly.

Ako sa starať o antikorový riad?

03.05.2017
Ako sa starať o antikorový riad? | SK Glass

Neznášate čistenie pripálených hrncov? Chyba je občas na strane kuchára, no často sú pripálené jedlá dôsledkom nekvality riadu, ktorý používate. Nemusíte byť profesionálny kuchár, aby ste ocenili kvalitné spotrebiče a kuchynské príslušenstvo. Výber správneho hrnca, kastrólu, panvice či pekáča vôbec nie je jednoduchý. Ak sa už rozhodnete investovať do kvality, treba vedieť, ako sa správne o riad starať, aby ste ho vlastnou iniciatívou nechtiac nepoškodili. Tereza Bajerová, odborníčka zo spoločnosti KitchenAid vám prezradí ako na to!